Castrol Hysol SL 35 XBB

05 Sierpień 2016

Europejski dostawca łożysk toczonych I wrzecion zmienia wcześniej stosowany produkt na Castrol Hysol SL 35 XBB.

PROBLEM?

Znana europejska firma produkująca łożyska toczne i wrzeciona posiada centralny system chłodzenia wykorzystywany do operacji szlifowania, o pojemności 18 000 litrów.

Materiałami, które zakład poddaje obróbce, są hartowana i niehartowana stal niskostopowa oraz stal CK 45. Wcześniej stosowany produkt konkurencyjnej firmy cechował się krótkim okresem stabilności (wynoszącym trzy miesiące) ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, wskutek którego wydzielał także nieprzyjemny zapach.

KORZYŚCI?

Po sześciotygodniowym okresie próbnym klient podjął decyzję o zmianie wcześniej stosowanego produktu na olej obróbkowy Castrol Hysol SL 35 XBB, biorąc pod uwagę następujące kluczowe korzyści:

• wydłużony okres eksploatacji systemu chłodzenia,
  • doskonałe własności zwilżające oraz wysoka czystość obrabiarek i środowiska roboczego,
  • neutralny zapach.

ROZWIĄZANIE:

Firma zrezygnowała z dotychczas stosowanego chłodziwa na rzecz oleju obróbkowego Castrol Hysol SL 35 XBB. Decyzja ta została podjęta dzięki bliskiej współpracy pomiędzy klientem a działem sprzedaży firmy Castrol, dokładnemu monitorowaniu systemów linii produkcyjnej w czasie trwającego sześć tygodni okresu próbnego oraz przejrzystej dokumentacji poświadczającej dodatkowe korzyści odniesione przez firmę w związku z zastosowaniem nowego produktu.

Castrol Hysol SL 35 XBB wydłużył czas eksploatacji systemu chłodzenia i zapewnił wysoką czystość obrabiarek. Potrzebowaliśmy emulsji do szlifowania, która zwiększyłaby żywotność systemu, i właśnie ją znaleźliśmy.