Ranking olejów silnikowych 5w30

Wymiana oleju silnikowego należy do jednych z cyklicznych zabiegów, jakie należy przeprowadzać w każdym pojeździe bez względu na jego markę oraz typ nadwozia. Zastosowanie dobrego, a przy tym taniego oleju daje gwarancję wysokiej jakości, obniżenia emisji spalin i wydłużonej żywotności zarówno samego oleju, jak i silnika. Sprawdź koniecznie propozycje znajdujące się w poniższym rankingu olejów silnikowych 5w30 i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Ranking olejów silnikowych 5w30 – TOP 10 najlepszych olejów silnikowych 5w30

Miejsce Nazwa oleju silnikowego 5w30 Cena Najtańsza oferta
1 Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 4L 128 zł Sprawdź teraz
2 Castrol Edge Titanium FST C3 5W30 5L 159 zł Sprawdź teraz
3 Total Quartz INEO ECS 5W30 5L 114 zł Sprawdź teraz
4 Gm Olej Dexos2 5W30 5 Litrów 5W30 79 zł Sprawdź teraz
5 SHELL HELIX ULTRA ECT 5W30 4L 91 zł Sprawdź teraz
6 LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W30, poj. 4L 73 zł Sprawdź teraz
7 Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 1L 44 zł Sprawdź teraz
8 Valvoline SynPower FE Ford 5W30 5L 101 zł Sprawdź teraz
9 CASTROL EDGE TITANIUM FST C3 5W30 4L 128 zł Sprawdź teraz
10 Mobil Super 3000 Xe 5W30 5L 127 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych olejów silnikowych 5w30

1. Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 4L

 Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 4L

Cena: ok. 128 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Olej ten został stworzony w porozumieniu oraz we współpracy z grupą Volkswagena. To jeden z najlepszych olejów w swojej klasie, gwarantujący najwyższą czystość silnika i tym samym wprowadzający zupełnie nowe standardy jeśli chodzi o ilość emitowanych spalin oraz poziom ich zanieczyszczenia. Żywotność układów katalitycznych pojazdu jest znacząco wydłużona, a zarazem – spada toksyczność spalin. Może być stosowany w silnikach benzynowych oraz dla diesla i spełnia normy 507 00 oraz VW 504 00. Jest odpowiedni zarówno dla nowszych, jak i starszych aut. To dobre rozwiązanie w niewygórowanej cenie, pozwalające na zachowanie pojazdu w optymalnym stanie, relatywnie niedużym kosztem.

2. Castrol Edge Titanium FST C3 5W30 5L

 Castrol Edge Titanium FST C3 5W30 5L

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To dobre i tanie rozwiązanie do samochodów osobowych oraz ciężarowych. Castrol Edge Titanium to jedna z lepszych propozycji w tym rankingu olejów silnikowych 5w30, dostosowana do pracy najnowocześniejszych silników. Te ostatnie wymuszają na oleju pracę w bardzo trudnych warunkach – przy wysokiej temperaturze i jednocześnie – pod dużym ciśnieniem. Zastosowana w produkcie unikalna technologia TITANIUM FST zawierająca metaloorganiczne polimery tytanu prowadzi do podwojenia trwałości oraz odporności oleju. Wydajność silnika rośnie i tym samym podnosi się poziom jego ochrony – bez względu na panujące na zewnątrz temperatury. To jedno z najlepszych rozwiązań, jakie można znaleźć na rynku.

3. Total Quartz INEO ECS 5W30 5L

 Total Quartz INEO ECS 5W30 5L

Cena: ok. 114 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli chodzi o ranking olejów silnikowych 5w30 i znajdujące się w nim pozycje, to jedna z najtańszych i najlepszych opcji, które sprawdzą się zarówno w przypadku aut z silnikiem benzynowym, jak i dieslem. Total Quartz INEO ECS 5W30 pozwala na utrzymanie najlepszej czystości silnika i jednocześnie doskonałych osiągów. To idealny olej w niewygórowanej cenie, zapewniający wydłużony czas pomiędzy wymianami oleju. Produkt ten jest w pełni zgodny z wymogami, jakie narzucają na tego typu wyroby najnowsze przepisy. Dzięki temu można mieć pewność, że jest bezpieczny nie tylko dla samochodu, ale również dla środowiska.

4. Gm Olej Dexos2 5W30 5 Litrów 5W30

 Gm Olej Dexos2 5W30 5 Litrów 5W30

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten produkt jest idealnym połączeniem między wysokiej klasy olejem zapewniającym świetną czystość silnika a dodatkowymi komponentami, podnoszącymi jego wytrzymałość. Zgodnie z deklaracją producenta, jest odpowiedni dla wszystkich marek samochodowych, a szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku pojazdów Opla, Saaba oraz Chevroleta. Jeśli producent pojazdu dopuszcza taką możliwość w konkretnym przypadku, można także przedłużyć okres między kolejnymi wymianami oleju, tym samym wydłużając jego żywotność. To jedno z najlepszych rozwiązań w tej klasie cenowej: jest tanie i dobre. Znajduje zastosowanie w samochodach osobowych oraz niedużych pojazdach dostawczych.

5. SHELL HELIX ULTRA ECT 5W30 4L

 SHELL HELIX ULTRA ECT 5W30 4L

Cena: ok. 91 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Olej Shell Helix Ultra ECT to jeden z najlepszych, jakie można znaleźć na rynku w podobnej cenie. Może być stosowany zarówno w silnikach Diesla, jak i rozwiązaniach zasilanych benzyną. Jeśli producent pojazdu dopuszcza takie rozwiązanie – możliwe jest znaczące wydłużenie czasu korzystania z oleju silnikowego w przypadku obydwu rodzajów zasilania. Dzięki specjalistycznej mieszance, Shell Helix Ultra ECT zapewnia większą czystość silnika, a co za tym idzie – nie tylko mniejszą ilość spalin, ale również jego zwiększoną żywotność. Jeśli zastanawiasz się, jaki olej wybrać, ta propozycja jest zdecydowanie warta rozważenia ze względu na wysoką jakość i relatywnie niską cenę produktu.

6. LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W30, poj. 4L

 LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W30, poj. 4L

Cena: ok. 73 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To zdecydowanie najlepszy olej do pojazdów marki Ford. Może być stosowany w każdym samochodzie innej marki z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnymi. Jego stosowanie jest możliwe jedynie przy założeniu, że producent narzuca konieczność stosowania oleju o klasie ACEA A5/B5. To doskonałe rozwiązanie, zapewniające wysoką czystość silnika oraz jego wydłużoną żywotność. Nie prowadzi do nadprodukcji zanieczyszczeń, tym samym dbając nie tylko o pojazd, ale również o środowisko. Każdy, kogo auto wymaga stosowania oleju o wyżej wskazanej klasie, powinien rozważyć użycie właśnie tej propozycji od Lotosu. To połączenie doskonałej ceny z wysoką jakością, co jest kwintesencją dobrego oleju.

7. Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 1L

 Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 1L

Cena: ok. 44 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten olej to jedno z najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Zakłada jednocześnie niewygórowaną cenę i doskonałą jakość produktu. Olej może być stosowany w samochodach benzynowych oraz z silnikiem diesla. Zapewnia wysoką czystość spalin, dzięki czemu dba o silnik, ale również o środowisko naturalne. Spełnia wszelkie narzucane tego typu produktom normy prawne, co sprawia, że jest w pełni bezpieczny i może być użytkowany w każdym pojeździe. Pozwala na znaczące wydłużenie przerw między kolejnymi wymianami oleju w pojeździe, tym samym sprawiając, że jazda autem staje się jeszcze ekonomiczniejsza.

8. Valvoline SynPower FE Ford 5W30 5L

 Valvoline SynPower FE Ford 5W30 5L

Cena: ok. 101 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten produkt od Valvoline jest szczególnie dobrym wyborem do wszelkich pojazdów marki Ford o określonych specyfikacjach. Może być stosowany w pojazdach osobowych, ale również lekkich ciężarowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej i w pełni innowacyjnej mieszanki, olej zapobiega gromadzeniu się różnych osadów na silniku (w tym między innymi szlamu czy lakieru) i tym samym poprawia osiągi oraz zwiększa jego żywotność. Nowoczesne rozwiązania zapobiegają zbyt szybkiemu zużyciu się oleju. Wszystkie powyżej wskazane cechy sprawiają, że ten produkt marki Valvoline jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku pośród olejów silnikowych 5w30.

9. CASTROL EDGE TITANIUM FST C3 5W30 4L

 CASTROL EDGE TITANIUM FST C3 5W30 4L

Cena: ok. 128 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jedno z najnowocześniejszych na rynku rozwiązań, dedykowane silnikom Audi oraz Volkswagena. Produkt może być stosowany również w pojazdach innych marek, jeśli spełnia wymogi producenta w tym zakresie. To jeden z najlepszych wyrobów w swojej klasie cenowej i zapewnia optymalną czystość silnika, doskonałe osiągi, a także znaczące ograniczenie spalin i tym samym poprawę ochrony środowiska naturalnego. Może być stosowany zarówno w nowszych, jak i nieco starszych autach, bowiem doskonale dopasowuje się do rozmaitych silników bez względu na ich typ. Jeśli poszukujesz taniej i dobrej opcji – koniecznie sprawdź ten olej od Castrola.

10. Mobil Super 3000 Xe 5W30 5L

 Mobil Super 3000 Xe 5W30 5L

Cena: ok. 127 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To bardzo wydajny olej, niskopopiołowy, gwarantujący utrzymanie silnika w odpowiednim stanie. Może być stosowany do silników dieslowych aut różnych marek, ze szczególnym wskazaniem pojazdów od Volkswagena. To doskonałej jakości produkt, gwarantujący utrzymanie silnika samochodu w dobrym stanie i jednocześnie – nieszkodliwy dla środowiska. Jest odpowiedni do różnych stylów jazdy – zarówno dla osób, które poruszają się głównie po mieście, jak i tych, którzy jeżdżą w długie trasy. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w tym oleju Mobil prowadzi do znaczącego zmniejszenia emisji spalin oraz zwiększonej ekonomii jeśli chodzi o zużycie paliwa. Jeśli zastanawiasz się, jakiej marki olej wybrać, zdecydowanie warto rozważyć tę propozycję w naszym rankingu.

Kiedy warto kupić olej silnikowy 5w30?

Powyższy ranking olejów silnikowych 5w30 pozwala na dobranie najlepszej opcji dla każdego pojazdu. Olej silnikowy 5w30 warto kupić wtedy, kiedy taki rodzaj jest zalecany przez producenta, a także odpowiedni do aury pogodowej danego regionu oraz warunków przechowywania pojazdu. Zadanie doboru oleju staje się tym trudniejsze, im nowszy mamy samochód, bowiem w przypadku najnowocześniejszych aut wymagania producentów między innymi co do klasy lepkości rosną. Każdorazowo warto dobrać olej do zaleceń producenta, bowiem to pozwala na utrzymanie silnika w optymalnym stanie.