Ranking olejów silnikowych 5w40

Wymiana oleju silnikowego jest jedną z najbardziej podstawowych czynności serwisowych, których należy dokonać w każdym pojeździe bez wyjątku. Sprawdź poniższe propozycje na dobre i tanie oleje silnikowe i wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego samochodu. Wśród dostępnych opcji znajdziesz oleje do samochodów benzynowych, z silnikami diesla lub napędzanych gazem samochodowym. Zapoznaj się z tym, co oferuje ranking olejów silnikowych 5w40 i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Ranking olejów silnikowych 5w40 – TOP 10 najlepszych olejów silnikowych 5w40

Miejsce Nazwa oleju silnikowego 5w40 Cena Najtańsza oferta
1 Castrol EDGE 4L 5W40 137 zł Sprawdź teraz
2 Motul 8100 X-Cess 5W40 5L 107 zł Sprawdź teraz
3 Total Quartz 9000 ENERGY 5W40 5L 84 zł Sprawdź teraz
4 Valvoline Synpower 5W40 5L 107 zł Sprawdź teraz
5 Motul Specific 505.01 5W40 5L 129 zł Sprawdź teraz
6 Shell Helix Ultra 5W40 4L 107 zł Sprawdź teraz
7 Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 5 Litrów 9511 174 zł Sprawdź teraz
8 ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 5L 87 zł Sprawdź teraz
9 LOTOS Syntetic Thermal Control 5W40 4L 87 zł Sprawdź teraz
10 Orlen PLATINUM CLASSIC Synthetic 5W40 4,5L 62 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych olejów silnikowych 5w40

1. Castrol EDGE 4L 5W40

 Castrol EDGE 4L 5W40

Cena: ok. 137 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Olej ten może być stosowany w szeregu silników benzynowych oraz wysokoprężnych, również o specyficznych wymaganiach określonych przez producenta. Świetnie chroni silnik przed zatarciem oraz innymi uszkodzeniami, nawet w niskich temperaturach otoczenia, co sprawia że jest doskonałym produktem do stosowania zimą. Sprawdza się doskonale we współpracy z systemami oczyszczania spalin i zapewnia optymalną moc oraz wsparcie i wytrzymałość dla silnika. Jest świetnym, niedrogim rozwiązaniem i jedną z najlepszych propozycji w tym rankingu. Jeśli nie wiesz jaki olej 5w40 wybrać, zdecydowanie weź pod uwagę tę propozycję od Castrola.

2. Motul 8100 X-Cess 5W40 5L

 Motul 8100 X-Cess 5W40 5L

Cena: ok. 107 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Olej wysokiej jakości, świetnie sprawdza się w dwóch rodzajach silników: OPEL 2.0 oraz 2.2 TDI, choć może znaleźć zastosowanie również w innych modelach. Zapewnia odpowiednie smarowanie silnika w najnowocześniejszych silnikach diesla, skuteczne oczyszczanie układów oraz optymalną moc dla silnika. Jest to tanie i dobre rozwiązanie do większości nowoczesnych silników diesla, pod warunkiem że producent dopuszcza stosowanie wyrobów o podanych na opakowaniu specyfikacjach. Jeśli tak jest – produkt Motul jest wartą rozważenia opcja.

3. Total Quartz 9000 ENERGY 5W40 5L

 Total Quartz 9000 ENERGY 5W40 5L

Cena: ok. 84 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking olejów silnikowych 5w40 zawiera szereg najkorzystniejszych dla silnika propozycji, jeśli chodzi o oleje. Ten produkt jest odpowiedni zarówno do diesla, jak i silników benzynowych i pozwala na utrzymanie go w odpowiednim stanie. Dodatkowo, z użyciem tego oleju możliwe jest znaczące wydłużenie czasu między kolejnymi wymianami oleju. To znakomita metoda na ekonomizację jazdy autem. Może znaleźć zastosowanie w autach o najnowocześniejszych silnikach bez względu na styl jazdy kierowcy: jest odpowiedni zarówno do aut jeżdżących wyłącznie po mieście, jak i w długie trasy.

4. Valvoline Synpower 5W40 5L

 Valvoline Synpower 5W40 5L

Cena: ok. 107 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jedna z najlepszych propozycji na olej o lepkości 5w40 w swojej klasie cenowej. Zapewnia wydłużoną żywotność silnika oraz optymalną moc dzięki zmniejszonemu tarciu. Sprawdzi się w wielu pojazdach najnowszej generacji i nierzadko jego parametry wręcz przekraczają wymagania narzucone tego typu produktom przez producentów samochodów. Pomaga utrzymać pojazd w optymalnym stanie i zarazem zapewnia najwyższą wydajność. To tanie i dobre rozwiązanie – jedno z najlepszych, jakie można znaleźć w tym rankingu olejów 5w40.

5. Motul Specific 505.01 5W40 5L

 Motul Specific 505.01 5W40 5L

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Produkt posiada aprobatę koncernu Volskwagen, co jest gwarancją jego wysokiej jakości. Posiada szereg cech, które pozwalają utrzymać silnik w optymalnym stanie – między innymi zawiera szereg substancji antypiennych, przeciwzużyciowych, antykorozyjnych oraz przeciwutleniacze. Dzięki unikalnej formule, sprawdzi się w większości silników najnowszego typu, zapewniając im najwyższą wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i świetną wydajność. Jak gwarantuje producent, olej ten pozwala na znaczące zmniejszenie zużycia poszczególnych elementów rozrządu w trakcie jazdy, co zwiększa ich wydajność kilkukrotnie. To jeden z najlepszych olejów o tej lepkości, jakie można znaleźć na rynku.

6. Shell Helix Ultra 5W40 4L

 Shell Helix Ultra 5W40 4L

Cena: ok. 107 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli szukasz oleju, który może być stosowany do różnego rodzaju silników – ta propozycja od Shella może być najlepszym rozwiązaniem, jakie znajdziesz na rynku. Sprawdzi się on zarówno w silnikach diesla, jak i benzynowych, z turbodoładowaniem oraz zasilanych gazem samochodowym (LPG). Dzięki zawartości unikalnej mieszanki, olej zapewnia najwyższą czystość, a tym samym zapobiega tarciom i zwiększa wytrzymałość oraz osiągi. Produkt uzyskał aprobat Ferrari i został opracowany we współpracy z tym kolosem Formuły 1, dzięki czemu można mieć pewność, że to jeden z najlepszych produktów na rynku.

7. Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 5 Litrów 9511

 Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 5 Litrów 9511

Cena: ok. 174 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten produkt jest odpowiedni do większości nowoczesnych silników. Idealnie ogranicza tarcie, dzięki czemu poprawia osiągi, a także wydłuża okres eksploatacji poszczególnych elementów silnika. Może być stosowany w różnego rodzaju pojazdach – o ile spełnia wymagania narzucone przez producenta. Zapewnia optymalne zużycie oleju i jego długą i skuteczną pracę, bez zmian właściwości wyrobu w trakcie jego eksploatacji. To zdecydowanie jedna z najlepszych i zarazem niedrogich opcji, jeśli chodzi o oleje o lepkości 5w40.

8. ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 5L

 ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 5L

Cena: ok. 87 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten produkt umieszczony w rankingu olejów silnikowych 5w40 należy do jednych z najlepszych i zarazem najtańszych opcji dostępnych na rynku. Przy niewygórowanej cenie, oferuje wysoką jakość oraz doskonałe parametry produktu. Znajduje zastosowanie w szeregu silników, jeśli spełnia parametry narzucone w specyfikacji przez producenta. Jeżeli zastanawiasz się, jaki olej kupić do swojego samochodu (na przykład o silniku benzynowym) – Elf Evolution 900 NF 5w40 jest propozycją zdecydowanie godną rozważenia.

9. LOTOS Syntetic Thermal Control 5W40 4L

 LOTOS Syntetic Thermal Control 5W40 4L

Cena: ok. 87 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta propozycja firmy LOTOS to jeden z najlepszych olejów na rynku. Zawiera szereg dodatkowych substancji, poprawiających jego parametry, a także zwiększających wytrzymałość poszczególnych elementów pojazdu. Dzięki zastosowaniu unikalnych komponentów, olej ten ułatwia rozruch pojazdu nawet w niskich temperaturach otoczenia i jest odpowiedni również do pojazdów napędzanych gazem LPG. Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku większości nowoczesnych silników, ale sprawdzi się doskonale również w modelach starszego typu, wymagających nieco innych parametrów. To dobra i tania opcja, która pozwala na zachowanie silnika w optymalnym stanie przez cały okres jego użytkowania.

10. Orlen PLATINUM CLASSIC Synthetic 5W40 4,5L

 Orlen PLATINUM CLASSIC Synthetic 5W40 4,5L

Cena: ok. 62 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W tym rankingu można znaleźć wiele bardzo dobrych pozycji i należy do nich również wyżej wskazany olej od Orlenu. Stworzony na bazie dobrej jakości składników, zapewnia optymalną pracę silnika i może być stosowany bez względu na porę roku. Może być stosowany w pojazdach osobowych, niewielkich samochodach dostawczych oraz tych pojazdów, które są wyposażone w katalizator. Olej zmniejsza zużycie poszczególnych elementów silnika, dzięki czemu zwiększa ogólną wydajność pojazdu oraz jego osiągi.

Kiedy warto kupić olej silnikowy 5w40?

Oleje o lepkości 5w40 są jednymi z najczęściej polecanych przez producentów pojazdów. Dzieje się tak w dużej mierze ze względu na ich właściwości, które ułatwiają korzystanie z samochodu w różnych warunkach oraz przy rozmaitych typach silnika. Jeśli w książce Twojego pojazdu znajduje się zalecenie, że powinieneś stosować olej 5w40, a aura pogodowa sprzyja takiemu rozwiązaniu – zdecyduj się na jedną z opcji dostępnych w powyższym rankingu olejów silnikowych.